AutoStac.pl Wiedza Dla Naszych Klientów – Twoje Katalizatory cząstek stałych

Jedną z symbolicznych kwestii, które podkreślają nasze odejście od dziwnych, narzucanych nam praktyk z czasów PRL jest zdecydowanie większa troska o środowisko widoczna chociażby w wykorzystywaniu katalizatorów.

Te, które nas interesują to urządzenia służące do redukcji ilości szkodliwych gazów ? efektów spalania w silnikach spalinowych. Jak pewnie wszyscy dobrze wiedzą, spalanie w silnikach spalinowych nie odbywa się przy pełnej sprawności i spora część energii jest marnowana.

Istotna część paliwa nie jest też spalana efektywnie co z kolei powoduje, że powstałe półprodukty spalania wydostają się z komory spalania i przechodzą do środowiska. Są one zwykle silnie reaktywne i zatruwają całą biosferę.

Zadaniem katalizatora jest tworzenie takich warunków by substancje te samoczynnie rozpadały się związki zupełnie niegroźne dl środowiska

filtry

Niestety katalizatory jako bardzo skomplikowane technologicznie i materiałowo urządzenia są drogie. Zakup ich w Internecie pozwala zaoszczędzić przynajmniej jakiś procent całkowitych kosztów. Ma to w szczególności znaczenie w przypadku drogich samochodów, których katalizatory dopasowują się cenowo do tych samych poziomów.